OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 04 PAŹDZIERNIK 2020 r. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB RÓŻAŃCOWEJ

OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 04 PAŹDZIERNIK 2020 r. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB RÓŻAŃCOWEJ


    W naszym kościele przeżywamy uroczystość odpustową ku czci NMP Różańcowej. Dziękujmy Pani Różańcowej, za Jej obecność w wizerunku nad głównym ołtarzem naszej świątyni. Ponownie pragniemy Jej powierzyć nasze rodziny, naszą wspólnotę parafialną, naszą ojczyznę, Kościół święty i nas samych. Podczas sumy odpustowej o godzinie 11.00 i uroczystej procesji różańcowej wokół kościoła prosić będziemy o umocnienie więzi rodzinnych i dobre przygotowanie każdego z nas na spotkanie z Bogiem. Niech MB Różańcowa wyjedna nam zjednoczenie się całego narodu przy Niej, moc i siłę do pokonania epidemii, zażegnanie zbrojnych konfliktów w świecie oraz nawrócenie dla bluźnierców. Msza popołudniowa o 16.30.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej: służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście wraz z orkiestrą OSP, wszystkim grupom parafialnym, Różom Różańcowym, paniom z Koła Gospodyń, druhom i druhnom z OSP, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, feretrony, wszystkim obecnym za wspólna modlitwę. Z racji dzisiejszej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godzinie 17.00 a w niedzielę o 1600. Przez cały październik Msze święte wieczorne bezpośrednio po nabożeństwie. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:
    Dziś – wsp. św. Franciszka z Asyżu

 Poniedziałek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy                                               

Środa – wsp. NMP Różańcowej                                                                                      

 Piątek – wsp. św. Wincentego Kadłubka, biskupa


    W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii. W związku z XX Dniem Papieskim będzie też miała miejsce zbiórka pieniędzy do skarbony na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content