OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujmy Bogu          w Trójcy Jedynemu za naszą świątynię, w której możemy się modlić, przyjmować sakramenty święte i sprawować ofiarę Mszy św. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich budowniczych, dobrodziejów naszego kościoła i kaplicy, wszystkich, którzy dziś troszczą się o ich utrzymanie, czystość i wystrój.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. 

Nabożeństwo Różańcowe dziś o 1600, a w tygodniu o 1700.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy połączona z różańcem.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół pragnie nam zwrócić uwagę na tych, którzy osiągnęli chwałę zbawionych i przebywają w niebie choć nie są nam znani z imienia. Msze święte przed południem o 700, 900 i 1100. O godzinie 1400 Nieszpory   Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych oraz wypominanie zmarłych w kościele parafialnym. Z racji pandemii nie odbędzie się procesja po cmentarzu.

            1 listopada będzie przeprowadzana na naszym cmentarzu kwesta. Zebrane ofiary będą     przeznaczone na odnowienie pomników i sprzęt ratujący życie dla OSP w Osielcu. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Os. Balcerzowa za troskę o grób kapłanów. Po Wszystkich Świętych prosimy o tę posługę rodziny z Os. Solowskich.

Z kalendarza liturgicznego:

W środę – święto Św. App. Szymona i Judy Tadeusza.

Dziś można zakupić kolejny nr Małego Gościa i Stasia.  W Gościu Niedzielnym między innymi o wielkim sukcesie polskiej tenisistki.

W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia wiecznego: ś.p. + Stanisław Korbel – lat 76 lat, + Eugenia Buda – lat 90, + Maria Nowak – lat 88 oraz Antoni Brzana lat – 84. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content