OGŁOSZENIA W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 LISTOPADA 2020 r.

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Wpatrując się w niezliczoną rzeszę świętych       i błogosławionych odnówmy w sobie pragnienie prawdziwej świętości i dążmy do niej każdego dnia przez gorliwe korzystanie z sakramentów świętych, wytrwałą modlitwę i dobre uczynki. Msze święte o 700, 900 i 1100. O 1400 Nieszpory, Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych oraz wypominanie zmarłych. Z racji zamknięcia cmentarzy w tym roku nabożeństwa te będą odprawione w kościele. Zapowiadana na dziś kwesta na odnowienie pomników i sprzęt ratujący życie dla OSP w Osielcu, będzie przeprowadzona w formie ofiar składanych do skarbony.

Penitencjarnia Apostolska informuje, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dowolnych dni listopada. Ponadto pamiętajmy, że aby uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy należy także, nawiedzając świątynię lub cmentarz, odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario w intencjach Ojca Świętego, Wierzę w Boga oraz wypełnić warunek spowiedzi i Komunii świętej.

Jutro Dzień Zaduszny. Msze święte o 700, 900 i 1700. O 900,również w kościele, zostanie jak co roku odprawiona Msza święta w intencji tych wszystkich, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę życia wiecznego od 1 listopada 2019 r. Tradycyjnie zostaną poświecone znicze, które jednak będziemy mogli położyć na grobach bliskich po ponownym otwarciu cmentarzy.

Dziś rozpoczyna się także inicjatywa modlitewna Różaniec Do Granic Nieba. Trwa ona   8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Jej cel to podjęcie pokuty za grzechy, wołanie do Nieba o wybaczenie i modlitwa w obronie życia. Szczegóły w internecie.

Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630. Z racji zmiany czasu na zimowy Msze święte wieczorne o godz. 1700. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pól godziny przed Mszą świętą, a  w czwartek i piątek od 1600. W sobotę, z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem, odwiedzimy tylko tych chorych, którzy ponownie zostaną zgłoszeni.

W przyszłą niedzielę dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek – wsp. wszystkich wiernych zmarłych

W środę – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa

W Gościu Niedzielnym między innymi o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i duszach czyśćcowych, którym możemy pomóc naszą modlitwą.

Serdeczne Bóg zapłać składamy panom Grzegorzowi Grzybkowi i Wiesławowi Grzegorczykowi za zamontowanie nagłośnienia w kaplicy cmentarnej i na cmentarzu. Dziękujemy również za pomoc przy wykonywaniu prac z tym związanym panu organiście Michałowi Kuszowi, panu Stanisławowi Głucowi za udostępnienie koparki i pracownikowi firmy Niva za wykonanie prac ziemnych.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content