OGŁOSZENIA NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22 LISTPAD 2020 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej  o godz. 1100 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za co można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Warto zapytać czy w mijającym roku liturgicznym przybliżyłem się do Jezusa Chrystusa przez gorliwe korzystanie z sakramentów świętych. Szczególnie czy nie zaniedbałem spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, zgodnie z przykazaniem kościelnym, które nie było odwołane mimo pandemii.

Modlitwa różańcowa z wypominkami jednorazowymi codziennie w tygodniu przed poranną Mszą świętą o 630.

W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Poniedziałek – wsp. św. Klemensa I, papieża i męczennika

Wtorek – wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Sobota – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Z racji dzisiejszego wsp. św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, życzenia twórczych       i pięknych animacji muzycznych oraz wstawiennictwa św. Cecylii kierujemy pod adresem         p. Michała Kusza – organisty. Pragniemy równocześnie podziękować mu za troskę o piękno muzyki kościelnej w naszej parafii. Wszystkim zaś solenizantom i jubilatom tego tygodnia,       a szczególnie kolejarzom, którym patronuje św. Katarzyna, życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Będzie to pierwsza niedziela adwentu, przez którą wejdziemy w czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, aby były znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej. Poświęcone opłatki rozprowadzi nasz pan organista. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Przypominamy, że zostało już uruchomione ogrzewanie kościoła w związku z tym prosimy wszystkich wchodzących i wychodzących o zamykanie drzwi kościoła.

Bardzo prosimy o spotkanie dla trójek klasowych klas trzecich w sprawie dalszego przygotowania do I Komunii świętej w przyszłą niedziele po Mszy św. o 900.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu nowy numer Małego Gościa, a w Gościu Niedzielnym między innymi o tym jak pobożnie przeżyć Mszę świętą w telewizji?