OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

29 LISTOPAD 2020 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dziś podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, aby były one znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej. Poświęcone opłatki będą rozprowadzane przez pana organistę już od jutra od Górnego Osielca. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Po Mszy św. o 900 spotkanie dla trójek klasowych klas trzecich w sprawie dalszego przygotowania do I Komunii świętej.

Od jutra rozpoczynamy Roraty czyli Msze św. o Matce Bożej w Adwencie. Z racji pandemii Roraty będą codziennie w tygodniu o godz. 700 oraz w środę i piątek także wieczorem o godz. 1700. Ponadto będą one transmitowane przez Internet. Dzieci, które zdecydują się na udział w roratach w kościele zachęcamy do przynoszenia lampionów. Będą też dla nich przygotowane niespodzianki. Z powodu obostrzeń w tym roku nie odbędą się w naszym kościele rekolekcje adwentowe.

         W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 1600. Bardzo prosimy o zgłaszanie  chorych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa z racji Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w sobotę 5 grudnia od godziny 830.

         Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas w ramach corocznej akcji – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej. Ponadto w tym roku 10 groszy z każdej świecy, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

         W zakrystii można zakupić kalendarz przygotowany przez wydawnictwo Biały Kruk         w cenie 10 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Andrzeja, apostoła

Czwartek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Piątek – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu Msza św. w intencji    górników o godzinie 1500.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu nowy numer Stasia, a w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek specjalny: kalendarz ścienny na rok 2021 z wizerunkami świętych.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content