OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU GAUDETE

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU GAUDETE

13 GRUDZIEŃ 2020 r.

Dzisiejsza niedziela ma szczególnie radosny charakter, stąd różowy kolor szat liturgicznych. Powodem tej radości jest zapowiedź przyjścia Chrystusa i odkupienia jakie przynosi. Roraty codziennie w tygodniu o 700 oraz w środę i piątek wieczorem o godzinie 1700. W zakrystii można jeszcze zakupić świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – w cenie 7 zł., oraz kalendarz katolicki na rok 2021 w cenie 10 zł., z drogowskazami Papieża Franciszka.

Penitencjaria Apostolska wydała Dekret o specjalnych Odpustach z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka, dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

W związku z tym w naszym kościele w każdą trzecią środę miesiąca, aż do zakończenia Roku Jubileuszowego, czyli do dnia 8 grudnia 2021 roku będzie odprawiana Msza św. zbiorowa, przez wstawiennictwo Świętego Józefa. Msza św. zbiorowa to Msza św. sprawowana przez jednego kapłana w intencjach, które złożyło wiele osób. Na Mszę św. zbiorową można podawać intencje zarówno za żywych jak i zmarłych za przysłowiowy „wdowi grosz”. Dzięki Mszy św. zbiorowej będzie można zamówić intencje w nagłych wypadkach, czy też intencje jubileuszowe, gdy nie ma już miejsca na Mszę św. indywidualną. Intencje zapisane na karteczkach będzie również można podać bezpośrednio przed Mszą świętą.

Pragnąc umożliwić duchowe przygotowanie do Świąt B.N., przez sakramentalną spowiedź świętą, wprowadzamy dodatkowe dyżury w konfesjonale, które będą miały miejsce w środy, piątki i soboty, po wieczornej Mszy świętej do godziny 1830. Nie będzie przed Świętami jednego dnia spowiedzi św., lecz należy wyspowiadać się w wybranym przez siebie czasie         i miejscu nie odkładając sakramentalnego pojednania z Bogiem i Kościołem na ostatnią chwilę.

Po świętach rozpocznie się czas kolędowy. Z racji pandemii wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo rodziny i domu odbywać się będzie na zewnątrz w wyznaczonym przez gospodarzy miejscu. Poszczególni członkowie rodziny niech trzymają w reku krzyż i zapaloną świecę. Jeśli gospodarze zaproszą kapłana do domu wszystko odbywa się tradycyjnie. Należy jednak przygotować płyn dezynfekcyjny do rąk lub wodę z mydłem dla kapłana                         i towarzyszących mu osób – kościelnego i ministrantów. Można też poinformować kapłana idącego po kolędzie lub zadzwonić wcześniej na parafię, że dana rodzina pragnie odłożyć wizytę duszpasterską na czas po pandemii. Szczegółowy plan kolędy za tydzień.

         Z kalendarza liturgicznego:

         Dziś – wsp.  św. Łucji, dziewicy i męczennicy

         Poniedziałek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym      między innymi o sekretach portretu MB z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna. Bóg zapłać panu Adamowi Pochopniowi za ufundowanie dla parafii automatu do dezynfekcji rąk. Bóg zapłać także panu Stanisławowi Głucowi za ofiarowanie automatów, które posłużą do podawania wody święconej w przedsionku.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content