OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

20 GRUDZIEŃ 2020 r.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo dziś od godziny 1530,  w poniedziałek i wtorek od 1700 do 1800, w środę po wieczornej Mszy świętej do 1830.

Roraty o 700 jeszcze w poniedziałek wtorek, środę i czwartek, a także w środę o 1700.  Wieczorem w czwartek zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Zgodnie z tradycją zachowajmy postny charakter tego dnia. Wieczerze rozpocznijmy od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim i łamania się opłatkiem. Niech szczere życzenia przy tym składane będą wyrazem naszej dobroci i miłości, niech będą pełne pokoju i wszelkich łask płynących od Bożej Dzieciny. Radość z narodzenia Pana Jezusa wyraźmy wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek.

Pasterka w kaplicy o 2200, a w kościele o 2400. Z racji pandemii nie będzie wspólnego łamania się opłatkiem. Składka na tacę przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. W sobotę wspominamy Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedziele. Po sumie poświęcenie owsa.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Z racji ogłoszenia kwarantanny narodowej tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana kolędą zostaje w naszej parafii odwołana. Aby uprosić u Boga łaski dla naszych rodzin i domostw będziemy się w tym roku modlić na Mszach zbiorowych przez wstawiennictwo św. Józef w trzecie środy miesiąca. Będą na te Msze zapraszane rodziny z poszczególnych osiedli. Szczegóły będą podane po świętach. Istnieje możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana do swego domu według ustalonego porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu nowy numer Małego Gościa, w którym znajduje się między innymi stajenka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia. W Gościu Niedzielnym natomiast dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.

Bóg zapłać panu Grzegorzowi Grzybkowi za wykonanie prac elektrycznych w kaplicy na cmentarzu w kościele i przy dekoracjach bożonarodzeniowych. Bóg zapłać całej ekipie, która przygotowała nam choinki na święta. Bóg zapłać rodzinom, które ofiarowały żywe choinki na dekorację świąteczną. Bóg zapłać rodzinie z numeru 639  za złożenie na Kościół ofiary 1 000 zł.

Światełko betlejemskie, przekazane nam przez harcerzy, będzie do zabrania z kościoła w czwartek po roratach, następnie będzie ono umieszczone w szopce przed kościołem.  

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content