OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

27 GRUDNIA 2020 r

Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Otoczmy modlitwą nasze rodziny i wszystkie rodziny chrześcijańskie, aby ciesząc się opieką Pana Jezusa, NMP      i  świętego Józefa, wzrastały we wzajemnej miłości i świętości. Podczas wszystkich Mszy świętych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W czwartek pożegnamy Stary Rok. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne, uroczyste Nieszpory i Msza święta o godz. 1500. Przyjdźmy podziękować Bogu za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa, ale też, aby przepraszać za niewierności i zmarnowane łaski. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy…

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą świętą. Przypominamy, że ze względu na pandemię kolęda tylko na indywidualne zaproszenie.

W tym tygodniu można zaprosić kapłana do domu według następującego porządku:

Cały porządek jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś przypada święto św. Jana apostoła i ewangelisty

W poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

W czwartek wsp. św. Sylwestra, papieża

W piątek – Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziękując Bogu za macierzyństwo Boże NMP, będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku kalendarzowym, i modlić się o łaskę pokoju dla całego świata.      Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Centrum JPII.

W sobotę – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia  i błog. Bożego w kończącym się roku i na rozpoczynający się już wkrótce nowy rok.   

Do pobrania ze stolika świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie w cenie 10 zł. W ofercie również styczniowy numer Stasia z koroną na uroczystość Trzech Króli.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content