OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁA

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁA

31 STYCZNIA 2021 r.

W dniu dzisiejszym wspominamy św. Jana Bosko, kapłana. Dziś także przypada Światowy Dzień Trędowatych. Ta uleczalna dziś choroba nadal powoduje trwałe okaleczenie    u kilku milionów osób, które wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej.

We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze święte o 700,  900, 1100 i 1700. Z racji XXV Dnia Życia Konsekrowanego naszą modlitwą obejmiemy wszystkich braci i siostry zakonne. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każda Mszą świętą a w czwartek i piątek od 1530. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od 830. Prosimy o zgłoszenie chorych na ten dzień    w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub telefonicznie.

W sobotę 6 lutego w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie o godz. 1000 odbędzie się uroczystość przyjęcia święceń biskupich ks. Roberta Chrząszcza. Przebieg celebracji będzie można śledzić w Programie 3 TVP oraz na kanale Telewizji Trwam.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca świętego o 1030.

Z Kalendarza Liturgicznego:

We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego

W środę – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika

W piątek – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy

W sobotę – wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w ofercie obok Gościa Niedzielnego także Staś dla dzieci. W zakrystii można zakupić gromnicę w cenie 10 zł.

Intencje na nowy tydzień…

         Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół: z numeru 181 – 100 zł., z numeru 166 – 100 zł., z numeru 244 – 200 zł., z numeru 840 – 500 zł., z numeru 797 – 200 zł.,    

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content