OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07 LUTY 2021 r.

Wraz z całą Archidiecezją dziękujemy Bogu za nowego biskupa pomocniczego, który     w dniu wczorajszym przyjął sakrę biskupią w Sanktuarium Jana Pawła Wielkiego w Krakowie.          Ks. Robert Chrząszcz pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej i został wyświęcony na kapłana     w 1994 roku, a przez ostanie lata pełnił posługę na misjach w Brazylii. Polecajmy go opiece MB i naszych patronów św. App. Filipa i Jakuba.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś o 1030.

W środę na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za Ojczyznę, Ojca Świętego i Radio Maryja, a po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek z racji Tłustego Czwartku w naszej parafii przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo. Będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem przede wszystkim           w intencji wynagradzającej za profanacje i ataki na kościoły. Będziemy też zanosić modlitwę błagalną o ustanie pandemii oraz rozwiązanie wszystkich trudnych spraw świata, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Niech ten dzień zjednoczy całą naszą parafię we wspólnej modlitwie. Msze św. do południa o 700, 900, 1100, po południu o 1700. Z racji przypadającego na ten dzień XXIX Światowego Dnia Chorego na Mszy o 1100 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, starszych, niepełnosprawnych              i prosimy, aby bliscy pomogli im dotrzeć do kościoła. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest na ubezpieczenie kościoła. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie na plebanii Akcji Katolickiej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Z Kalendarza Liturgicznego:

W środę – wsp. św. Scholastyki, dziewicy

W czwartek – wsp. NMP z Lourdes

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym miedzy innymi o tym na czym polega różnica miedzy rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content