OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

28 LUTY 2021 r.

Druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary, które można składać do skarbony, przeznaczone będą na misje święte.

Dziś po Mszy św. o godz. 900 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. O 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św. popołudniowa. Z racji przypadającego 1 marca Dnia Żołnierzy Wyklętych na sumie dodatkowa Msza św. w intencji poległych za wolność naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych    po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Msza świętą, a czwartek i piątek od 1530. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy w sobotę, z Najświętszym Sakramentem, od godz. 830.

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy św.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Świętego o 1030.

W  liturgii Kościoła  obchodzimy:

Czwartek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W tym roku jak Pan Bóg pozwoli przeżywać będziemy Misje Święte. Rozpoczną się one 25 kwietnia i trwać będą do 01 maja b.r., do uroczystości odpustowej ku czci Św. App. Filipa     i Jakuba. Odbędą się one pod hasłem Chrześcijańskie życie rodzin. Módlmy się wszyscy przez wstawiennictwo św. Józefa i całej Św. Rodziny o dobre przeżycie tych misji i odnowienie życia religijnego rodzin naszej parafii. Będziemy się o to modlić w kościele, ale niech ta intencja będzie także obecna w gorliwej modlitwie rodzinnej w naszych domach. Szczegółowy program misji będzie podany tuż po Świętach Wielkanocnych.

Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. W tym tygodniu druga część rozważań rekolekcyjnych. Do nabycia także nowy nr Stasia.

Serdeczne Bóg zapłać ofiary złożone na sprzątanie i wystrój kościoła: Os. Wronkowa – 550 zł., Os. Sępkowa – 800 zł., Os. Sendrowa 1 100 zł., Os. Oleksowa 850 zł. Bardzo prosimy Róże Różańcowe o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas  w cenie 6 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content