OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

14 MARZEC 2021 r.

Różowy kolor szat liturgicznych dzisiejszej niedzieli symbolizuje radosne oczekiwanie na Zmartwychwstanie Jezusa. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. O 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,               a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. popołudniowa.

W środę o 1700 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo świętego Józefa, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Niziołkowa, Słoninowa i Budowa.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. około 1730.

W piątek Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Msza święta odpustowa w kaplicy na Górnym Osielcu w przyszłą niedzielę o 1000.

Konferencja Episkopatu Polski wystosowała apel o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy dla dobra naszych rodzin i wszystkich obywateli naszego państwa. Pełny tekst do przeczytania w gablotce przed kościołem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś wraz z  Gościem Niedzielnym atrakcyjny dodatek w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa. Ze stolika można pobrać modlitewnik w obronie życia poczętego do wykorzystania przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: 12 Róża Męska – 200 zł., VII Róża Kobiet – 200 zł., V Róża Kobiet – 200 zł.,   XVI Róża Kobiet – 210 zł., X Róża Kobiet – 220 zł. oraz za ofiarę na kościół z numeru 842 – 200 zł. Bardzo prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Niziołkowa, Słoninowa i Budowa. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas  w cenie 6 zł.