OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

21 MARZEC 2021 r.

Zasłony na krzyżach i obrazach przypominają nam, że weszliśmy w bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego. Skoncentrujmy naszą uwagę na słowach wypowiadanych podczas Mszy oraz scenach Męki Pańskiej ukazywanych nam w Ewangelii. Kościół pragnie nam przypomnieć, że święta wielkanocne już są blisko i trzeba odsłonić piękno swojej duszy przez spowiedź św.

Po sumie Droga Krzyżowa dla starszych, a o1530 Gorzkie Żale i Msza święta popołudniowa.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten także obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 700 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania ze stolika z prasą.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. około 1730. Można również wziąć udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej przez parafię Jordanów. Szczegóły na plakacie i ulotkach, które można pobrać ze stolika z prasą.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedziele Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. GOKSiP Jordanów we współpracy z parafią organizuje konkurs palm. Palmy należy po Sumie zanieść do sali GOKu w Osielcu. Szczegółowy regulamin konkursu podany jest na stronie GOKu. Należy również wypełnić metryczkę, którą można pobrać ze strony internetowej lub ze stoliczka z prasa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś wraz z  Gościem Niedzielnym rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez znane osoby świeckie i konsekrowane.

         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: V Róża Kobiet z Górnego Osielca – 200 zł., II Róża Męska z Górnego Osielca – 150 zł, III Róża Kobiet – 100 zł., XIV Róża Męska – 200 zł.,  Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom: z Os. Budowa – 950 zł. Serdeczne podziękowanie składamy panu Grzegorzowi Grzybkowi za umocowanie wizerunku św. Józefa nad drzwiami kościoła.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content