OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

25 KWIETNIA 2021 r.

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dzisiaj Misje Święte. Serdecznie witamy w naszej parafii księdza misjonarza, doktora Adama Adamskiego, filipina ze Świętej Góry w Gostyniu. Prośmy dla niego o moc Ducha Świętego w głoszeniu słowa Bożego przez te święte dla naszej wspólnoty dni. Szczegółowy program misji jest dostępny od zeszłego tygodnia.

Pragnę zwrócić uwagę na następujące punkty programu:

W środę po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Przynieśmy ze sobą znicze.

W czwartek wieczorem odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przyjdźmy całymi rodzinami z dziećmi i młodzieżą. Niech to będzie okazja do uroczystego wyrażenia sobie wzajemnej miłości.

W piątek o 900 Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych, a po niej odwiedzimy     w  domach tych chorych, którzy zostaną uprzednio zgłoszeni. Wieczorem przynosimy krzyże. Dzieci i młodzież na 1630 pozostali na 1800.

Kandydaci z klas VI do VIII niech pamiętają o zabieraniu ze sobą indeksów do bierzmowania na Msze święte z udziałem młodzieży.

W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci głównych patronów naszego kościoła i parafii Św. App. Filipa i Jakuba. Msze św. przed południem o 700, 900 i 1100, po południu po nabożeństwie majowym o 1630. Suma z procesją wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę o godzinie 1030 zmiana tajemnic różańca świętego, a o 1200 spotkanie rodziców kandydatów na ministrantów

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś – przypada święto św. Marka, ewangelisty

Czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Sobota – wsp. św. Józefa , rzemieślnika

         Szczęść Boże wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościu Niedzielnego Mały Gość oraz Staś dla dzieci.

Bóg zapłać panu Bronisławowi Oleksa za wykonanie nowego krzyża misyjnego. Niech Pan Bóg błogosławi mu i jego najbliższym za wykonaną pracę, w którą jak zwykle włożył wiele staranności i zaangażowania serca i ducha i którą ofiarował dla naszej parafii i kościoła. Również serdeczne podziękowania dla pana, który ofiarował drzewo na nowy krzyż, dla tych, którzy go okuli blachą i zabezpieczyli w ten sposób przed warunkami atmosferycznymi oraz tym, którzy pomagali w jego ustawieniu przed kościołem w miejsce poprzedniego czyli naszym strażakom i pracownikom firmy Niwa. Poprzedni krzyż – po odnowieniu – znajdzie swoje miejsce na cmentarzu parafialnym.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła: z Os. Janikowa – 1 250 zł., z Os. Bańdurowa nad torami – 950 zł., z Os. Misiarzowa – 550 zł., z Os. Morawowa – 1 350 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content