OGŁOSZENIA NA V NIEDZILĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA V NIEDZILĘ WIELKANOCNĄ

02 MAJA 2021 r.

Z Bożą pomocą zakończyliśmy Misje Święte oraz przeżyliśmy uroczystość odpustową ku czci naszych świętych patronów – App. Filipa i Jakuba. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Bóg zapłać panu kościelnemu, panu organiście i całej służbie liturgicznej – ministrantom i lektorom. Podziękowania dla OSP Osielec z Dolnego i Górnego Osielca, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim i wszystkim druhom i druhnom. Bóg zapłać orkiestrze strażackiej, paniom z koła Gospodyń Wiejskich         w regionalnych strojach, paniom niosącym feretrony i panom niosącym chorągwie. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę w święto parafii i podczas całych Misji Świętych.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańca św. o 1030. Po sumie około g. 1200 spotkanie rodziców tegorocznych kandydatów na ministrantów. Nabożeństwo Majowe dziś i jutro 1630 a po nim Msza św. wieczorna. W pozostałe dni tygodnia Nabożeństwa Majowe po Mszy św. o 1800.

Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka miesiąc maj 2021 r. będzie czasem intensywnej modlitwy o ustanie pandemii. W naszej parafii podejmiemy to dzieło modlitewne na nabożeństwach majowych. Bardzo proszę, aby na apel Ojca Świętego w tym tygodniu odpowiedziały rodziny z Osiedli:

W poniedziałek – rodziny z Os. Zagrody, Bachule, Brodaniec

We wtorek – rodziny z Os. Sołtystwo

W środę – rodziny z Os. Brzanowa, Działkowa, Koniówkowa

W czwartek – rodziny z Os. Rusinowa

W piątek – rodziny z Os. Bogaczowa, Kowalowa

W sobotę – rodziny z Os. Bańdurowa.

W sobotę 8 maja od 830 odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem chorych, u których nie byliśmy w czasie Misji Świętych.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele

Wtorek – wsp. św. Floriana, męczennika

Środa – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Czwartek – święto św. App. Filipa i Jakuba, głównych patronów naszego kościoła i parafii.    Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej

Sobota – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski                i Archidiecezji Krakowskiej

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników.

Bóg zapłać państwu Edwardowi i Marii Pacygom za ufundowanie dla parafii ornatu i bielizny kielichowej.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content