OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

09 MAJA 2021 r.

Dziś po sumie spotkanie dla rodziców klas ósmych w sprawie sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo Majowe dziś o 1630 a po nim Msza św. wieczorna. W pozostałe dni tygodnia Nabożeństwa Majowe po Mszy św. o 1800. Bardzo proszę, aby na apel Ojca Świętego, by modlić się o ustanie pandemii, w tym tygodniu odpowiedziały rodziny z Osiedli:

W poniedziałek na 1800 – rodziny z Os. Zarębowa

We wtorek – rodziny z Os. Baranowa i Bloku

W środę – rodziny z Os. Karbowa, Świstkowa

W czwartek – rodziny z Os. Balcerzowa, Solowskich

W piątek – rodziny z Os. Harwatowa, Kotowa

W sobotę – rodziny z Os. Książkowa, Głodkowa

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.    Z tej racji po rannych Mszach św. w te dni procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. W środę wieczorem Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie te rodziny, które w ostatnim czasie przeżywały nawiedzenie kopi obrazu MB Makowskiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 1100 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. Z racji trwającej pandemii wewnątrz kościoła uczestniczyć będą w uroczystości wyłącznie dzieci wraz z najbliższymi. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła. Osoby, które nie są związane z I Komunią bezpośrednio prosimy,                by przyszły na Mszę świętą na godz. 700, 900 lub na 1630 z Nabożeństwem Majowym. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 900 do 1100. Módlmy się wszyscy o dobrą spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, o głębokie przeżycie spotkania z Jezusem Eucharystycznym, o miłość wzajemną i zgodę w rodzinach tych dzieci.

         W niedzielę 23 maja rocznica I Komunii świętej dla dzieci klas czwartych na Mszy św. o godzinie 1100.         

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek  – wsp. NMP z Fatimy

Piątek – święto św. Macieja męczennika

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi nowy tekst Litanii Loretańskiej.

         Bóg zapłać panu Bronisławowi Oleksa za odnowienie poprzedniego krzyża misyjnego, który zgodnie z zapowiedzią znajdzie swoje miejsce na cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać ojcom dzieci komunijnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content