OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23 MAJA 2021 r.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Duch Święty niezmiennie ożywia Kościół nadzieją, napełnia radością i czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 Uroczystość Rocznicy     I Komunii św. dzieci z klas czwartych.

Jutro z racji święta Msze św. o 700; 900 i 1800. Ponieważ jest to dzień roboczy nie będzie Mszy świętej o godz. 1100.

Bardzo prosimy, aby na apel Ojca Świętego, by modlić się o ustanie pandemii, w tym tygodniu odpowiedziały rodziny z Osiedli:

W poniedziałek na 1800 rodziny z Os. Niziołkowa

We wtorek rodziny z Os. Słoninowa

W środę rodziny z Os. Budowa

W czwartek rodziny z Os. Misiarzowa

W piątek rodziny z Os. Janikowa

W sobotę rodziny z Os. Morawowa

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Środa – wsp. świętego Filipa Nereusza, kapłana

Czwartek –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wsp. św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy

Za tydzień Niedziela Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Zachęćmy do wypełnienia przykazania kościelnego tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Dodajmy odwagi tym, którzy jeszcze nie byli w kościele od czasu rozpoczęcia zagrożenia epidemicznego.

Już wkrótce  uroczystość Bożego Ciała.  W tym roku tradycyjna procesja do czterech ołtarzy – trasa przy kapliczkach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego Mały Gość dla dzieci.

Bóg zapłać za o ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Zagrody – 1290 zł, z Os. Bachule – 150 zł.