OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

30 CZERWIEC 2021 r.

Wyznając wiarę w Trójjedynego Boga, Ojca i Syna, i Ducha Świętego, uwielbiajmy Najświętszą Trójcę za łaski otrzymywane każdego dnia.  Dziś kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres Komunii św. wielkanocnej.

Jutro zakończenie nabożeństw majowych z procesją po Mszy św. o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci do sypania kwiatów. Prosimy chętnych do niesienia baldachimu i feretronów.

W środę zapraszamy na spowiedź przed Bożym Ciałem od godz. 1630. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o g. 700, 900 z procesją eucharystyczną i o 1630. Procesja eucharystyczna prowadzić będzie z kościoła wzdłuż drogi nr 28 przez Osiedla: Świstkowa, Karbowa, Baranowa, a następnie: Zawodzie, Sołtystwo, Świstkowa i do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy kapliczkach i udekorowanie domów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy naszych druhów strażaków.

Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne odbywać się będą  w tygodniu po wieczornej Mszy świętej o godz. 1800,  za wyjątkiem czwartku 10 czerwca. W tym dniu procesja po rannej Mszy św. ze względu na popołudniową uroczystość bierzmowania. W niedzielę 6 czerwca nabożeństwo czerwcowe i procesja o godzinie 1600.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek od 1630. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomununijne. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 830. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. o 1030.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy z indeksem do kancelarii parafialnej we wtorek, środę lub piątek na godzinę 1900.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP.

Wtorek – wsp. św. Justyna, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga w Trójcy Jedynego przez wstawiennictwo świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w ofercie Gość Niedzielny oraz miesięczniki dla dzieci – Mały Gość oraz Staś.

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Os. Sołtystwo po stronie straży – 745 zł., Os. Sołtystwo po stronie szkoły – 950 zł.