OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

Dziś przypada wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana. Po Mszy świętej  o 900 spotkanie w sprawie wyjazdu wakacyjnego dzieci.  Na Mszy św. o godz. 1100 pobłogosławionych zostanie 9 nowych ministrantów. Życzymy im wielu łask Bożych, a szczególnie gorliwości w pełnieniu służby przy ołtarzu. Nabożeństwo do NSPJ dziś po Mszy świętej  o 1630, w tygodniu po Mszy rannej o 700.

         W nawiązaniu do treści dekretu z dnia 17 października 2020 roku, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuje udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Oznacza to, że „wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt). Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” – jak poucza nas Katechizm Kościoła Katolickiego. Przypominamy również, że przez grzech ciężki czyli śmiertelny człowiek obraża Pana Boga, zrywa z nim przyjaźń, krzywdzi braci, pozbawia się łaski uświęcającej i prawa do nieba, zasługuje na kary tu na ziemi i potępienie wieczne.

W środę po Msza świętej wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców i dziadków, Grono Pedagogiczne i wszystkich pracowników szkoły na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku szkolnym na godzinę 800. Będziemy też wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo na czas wakacji, o dobry, bezpieczny wypoczynek.

Od przyszłego tygodnia z racji okresu wakacyjnego Msze święte na Górnym Osielcu w soboty o godzinie 1900.

   W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w ofercie Gość Niedzielny z litanią do Św. Józefa z nowymi wezwaniami oraz wakacyjne wydanie Małego Gościa dla dzieci.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Os. Solowskich 590 zł.,  Os. Harwatowa 760 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content