OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Dziś przypada wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. Przy kościele odbywa się kiermasz ciast upieczonych przez rodziców. Dochód z dobrowolnych ofiar przeznaczony będzie na wyjazd rekolekcyjny dla scholi i ministrantów. Dziś także możemy wesprzeć poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej składając ofiarę do skarbony. Nabożeństwo do NSPJ dziś po Mszy świętej  o 1630, w tygodniu po Mszy rannej o 700.

We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte rano o 700 i wieczorem o 1800.

W środę po Msza świętej wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą a w czwartek i piątek od 1700.

Od tego tygodnia z racji okresu wakacyjnego Msze święte na Górnym Osielcu w soboty o godzinie 1900.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Szczegóły na ulotkach, które można pobrać ze stolika z prasa katolicką. Zbiórka będzie miała miejsce na oś. Świstkowa, przy drodze naprzeciw boiska sportowego. Sprzęt można przywozić   od jutra do soboty 3 lipca, do godziny 1000.

   W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Wtorek – Uroczystość św. App. Piotra i Pawła.

Sobota – święto św. Tomasza, apostoła.

         Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz udającym się na     wakacje i urlopy życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w ofercie Gość Niedzielny, a w nim początek cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba oraz Staś dla dzieci.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Os. Kowalowa – 870 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content