OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 LIPIEC 2021 r.

Dziś przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Z racji drugiej niedzieli miesiąca o godzinie 1100 Msza święta chrzcielna. Kolejna Msza chrzcielna w czwartą niedzielę miesiąca.

Dziś rozpoczyna się także w naszej diecezji Nowenna przed uroczystością beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tematem pierwszego tygodnia jest Miłość do Ojczyzny. Na każdej Mszy świętej, krótka modlitwa przed błogosławieństwem, a w sobotę o 1700 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniami różańca świętego. 

W środę o 1800 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. Po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Z racji zakończenia peregrynacji kopii obrazu MB Makowskiej zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze raz pragną podziękować MB za łaski wyproszone u Boga za Jej wstawiennictwem.

         W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek  – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Wtorek – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek – wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

Piątek – wsp. NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej

         Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia duszy i ciała.

         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej  racji za tydzień po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane przy tej okazji w ramach akcji – Jeden grosz za jeden kilometr – przeznaczone będą na środki transportu dla      misjonarzy.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym, a w nim między innymi o relacjach między Izraelem a Polską

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Os. Książkowa – 700 zł., z Os. Kotowa 550 zł.,  z numeru 646 – 100 zł., z numeru 131 – 100 zł. Bardzo prosimy o wsparcie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę, których gościć będziemy w naszej parafii po południu 24 lipca. Ofiary na ten cel można składać do oznaczonej skarbony pod chórem. 

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Na wiosnę został przeprowadzony remont łazienek na plebani, a w minionym tygodniu została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna na plebanie i budynki przylegające.  W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z remontem posadzki w prezbiterium kościoła. Konieczne jest w tym celu usunięcie wyposażenia prezbiterium. Bardzo proszę chętnych mężczyzn do pomocy  jutro na godzinę 1700.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content