OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Dziś przypada wsp. św. Szymona z Lipnicy, kapłana. Po każdej Mszy poświecenie pojazdów z racji rozpoczynającego się XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa.

W środę o 1800 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa. Po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek  – wsp. bł. Czesława, kapłana

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny

Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Sobota – wsp. św. Kingi, dziewicy

         Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i wszelkich potrzebnych łask.

         W sobotę 24 lipca  około godziny 1500 gościć będziemy pielgrzymów 40 Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie spodziewamy się jak w poprzednich latach kilkuset osób pragnących przy naszym kościele zregenerować organizm na dalszą część drogi. Bardzo prosimy wolontariuszy o podjęcie służby miłosierdzia wobec podróżnych, głodnych        i spragnionych. Tych, którzy pragną wesprzeć finansowo zakup jedzenia i picia prosimy o ofiarę do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za każdy dar serca.    

         W przyszłą niedzielę grupa chorych i niepełnosprawnych Arka z Wieliczki przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę pieniędzy na wyjazd rekolekcyjno – rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych. Związany z tą grupą od początku swego kapłaństwa w tym roku ponownie będę na tym wyjeździe sprawował opiekę duchową.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi o miejscu związanym z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content