OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25 LIPIEC 2021 r.

Dziś przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa. Bóg zapłać kierowcom za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów w zeszłym tygodniu. Zebraliśmy na środki transportu dla misjonarzy 4 609 złotych. Z racji czwartej niedzieli miesiąca o godzinie 1100 Msza św. chrzcielna.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę. Serdeczne podziękowania dla tych, którzy złożyli na ten cel dar serca oraz dla wolontariuszy, którzy bezpośrednio czuwali nad pielgrzymami posługując przy wydawaniu picia i jedzenia. Niech MB Częstochowska wyprasza wszystkim błog. Boże.

         Przed kościołem grupa chorych i niepełnosprawnych Arka z Wieliczki przeprowadza  zbiórkę pieniędzy na wyjazd rekolekcyjno – rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych. Związany z tą grupą od początku swego kapłaństwa w tym roku ponownie będę na tym wyjeździe sprawował opiekę duchową.

         W kościele trwają prace remontowe posadzki w prezbiterium. Bóg zapłać pracownikom pana Adama Pochopnia i wszystkim, którzy pomagają w pracach doraźnych związanym z prowadzonym remontem.

W środę po Mszy świętej o godz. 1800  nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W sobotę 31 lipca b.r. o godz. 1100 naszego czasu rozpoczną się na Litwie uroczystości trzeciej rocznicy odsłonięcia krzyża i tablicy upamiętniających represjonowanych mieszkańców parafii Podbrzezie. Jedną z upamiętnionych tam osób jest nasz rodak ks. Bronisław Siepak, który spoczywa na naszym cmentarzu. Warto zapoznać się z bogatą historią jego życia, która jest umieszczona w gablocie przed kościołem i będzie dostępna na naszej stronie internetowej. Zachęcamy wszystkich do łączenia się duchowo z uczestnikami sobotniej uroczystości w Brzeziu przez modlitwę Anioł Pański.

         W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek  – wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Czwartek – wsp. św. Marty

Sobota – wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana

         Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy błog. Bożego i opieki świętych patronów.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi o świętych Joachimie i Annie – dziadkach Pana Jezusa. Ponadto w ofercie Staś dla dzieci numer sierpniowy i wydanie specjalne z konkursem zagadek dla najmłodszych.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content