OGŁOSZENIA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08 SIERPIEŃ 2021 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Dominika, kapłana. Niech słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki mobilizują nas do częstego przyjmowania Komunii świętej.

W środę na Mszy świętej o godz. 1800  modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek  – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy  i męczennicy, patronki Europy

Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa  – wsp. św. Klary, dziewicy

Piątek – święto NMP Kalwaryjskiej

Sobota  – wsp.  św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki NMP Pani Kalwaryjskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Wyznamy wiarę w prawdę, że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.