OGŁOSZENIA NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 SIERPIEŃ 2021 r.

Wraz z całym Kościołem dziękujemy za to, że dzisiaj została wzięta do nieba Bogurodzica Dziewica. Ona pierwsza osiągnęła zbawienie i stała się wizerunkiem Kościoła w chwale, a dla pielgrzymującego ludu źródłem pociechy i znakiem nadziei. W tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Z wiarą przynosimy dziś kwiaty, zioła i kłosy zbóż, aby poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymały moc leczniczą i chroniły nas od chorób i zarazy.

         W środę na Mszy świętej o godz. 1800  modlić się będziemy w intencjach   zbiorowych przez wstawiennictwo Świętego Józefa. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

         W liturgii Kościoła obchodzimy:

         Poniedziałek  – wsp. św. Stefana Węgierskiego, króla

         Wtorek – święto św. Jacka, kapłana

         Piątek – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

         Sobota  – wsp.  św. Piusa X, papieża

         Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzymy błog. Bożego, zdrowia i potrzebnych łask przez wstawiennictwo MB Zielnej i świętych Patronów.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym jak zakończyło się ziemskie życie Maryi.

         Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii. Nasze fundusze inwestycyjne powiększyły się o kwotę 5 102 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content