OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12 WRZESIEŃ 2021 r.

Dziś przypada wspomnienie Najśw. Imienia Maryi. Dziękując Bogu za wszystkie łaski, otrzymane za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, w szczególny sposób dziękujemy           za zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683 r. Łączymy się także duchowo z uczestnikami uroczystości beatyfikacyjnej Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Transmisja z Mszy św. beatyfikacyjnej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie dziś o godz. 1200 w TVP 1.

         W środę o 1800 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Józefa, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Osiedli: Kotowa, Książkowa, Głodkowa, Działkowa, Brzanowa, Rusinowa i Koniówkowa.

         Przypominamy o wrześniowej pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Zachęcamy  do udziału w czasie, kiedy nie ma natłoku pielgrzymów, a program choć szczelnie wypełniony nie wymaga większego wysiłku fizycznego. Szczegóły wyjazdu i zapisy u pani Marty Bachul.  

                   W liturgii Kościoła obchodzimy:

         Poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

         Wtorek  – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

         Środa  – wsp. NMP Bolesnej

         Czwartek – wsp. św. męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

         Sobota – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych. Szczególnie pragniemy złożyć życzenia imieninowe ks. Kanonikowi Stanisławowi Skowronkowi z racji imienin. Niech przez wstawiennictwo swego czcigodnego patrona          św. Stanisława Kostki cieszy się zdrowiem i błog. Bożym w dalszej posłudze kapłańskiej                     w naszej parafii. Niech dalej całym sercem będzie jej oddany jak to czynił przez wiele lat sprawując posługę proboszcza w naszej osieleckiej wspólnocie. W imieniu ks. Kanonika zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę na godzinę 1800.  Wszelkiej pomyślności, zdrowia i opieki św. Patronów pragniemy również życzyć naszemu Panu Kościelnemu Stanisławowi Drobnemu. Niech wytrwale pełni swoją posługę w naszej świątyni z gorliwością tym większą im więcej wymaga ona od niego ofiarności. 

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu specjalny numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

         Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Koniówkowa –    850 zł. Bóg zapłać panu Krzysztofowi Migasowi za dokończenie remontu ubikacji w kaplicy od strony kościoła i cmentarza. Bóg zapłać panu Marcinowi Drobnemu za uszczelnienie wsypu węgla do piwnicy na plebani.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content