OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

26 WRZESIEŃ 2021 r.

Dziś z polecenia ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przeprowadzona kwesta na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży. Ofiarodawców prosimy o zabranie obrazka z wizerunkiem świętego. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziś także liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.

         Po Mszy św. o godz. 900 spotkanie informacyjne dla Rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św.  a po Mszy po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Do udziału w modlitwie różańcowej pragniemy szczególnie zachęcić dzieci. Nabożeństwa odprawiane będą w tygodniu o godz. 1700, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna, a w niedzielę o 1600.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św.  w piątek od godziny 1530.

W piątek na nabożeństwie o 1700 poświęcenie koronek różańcowych, które dzieci z klas trzecich otrzymają jako pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii św. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godziny 830.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana

Wtorek – wsp. św. Wacława, męczennika

Środa – Św. św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota – wsp. Św. Aniołów Stróżów

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci NMP Różańcowej. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże O. Marek Metelica gwardian i proboszcz parafii w Tenczynie. Bardzo prosimy, aby jak w latach poprzednich przygotować ołtarze polowe do Procesji Różańcowej. Prosimy do udziału wszystkie grupy parafialne a szczególnie Róże Różańcowe. Zmiana tajemnic różańca świętego przed sumą o 1030.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego  miesięczniki dla dzieci Mały Gość oraz Staś.

         Bóg zapłać za ofiarę na balustradę komunijną w naszym kościele z nr 329 – 2 100 zł. Wszystkich pragnących wspomóc to dzieło informujemy, ze koszt jednej kolumienki to około 700 zł. Balaski wykonane będą z granitu.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content