OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24 PAŹDZIERNIK 2021 r.

Dziś gościmy przedstawicieli Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy      z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzą akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Za chwilę głos zabierze pracownik krakowskiego biura PKWP Nikodem Bała. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 1600 w tygodniu o godz. 1700.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Czwartek – święto Św. App. Szymona i Judy Tadeusza

W Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego.

W przyszły poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich pamiętajmy o ekologii i segregujmy śmieci. Prosimy, aby do kontenerów wrzucać wyłącznie szkło i elementy sztuczne, plastikowe. Natomiast odpady organiczne: trawę, cetynę, ziemię i kwiaty (oczywiście bez doniczek) składamy na wyznaczone miejsca, na obrzeżu cmentarza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięcznik dla dzieci Mały Gość.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła: Os. Bańdurowa – 1 100 zł., Os. Baranowa nad torami – 800 zł.