OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

31 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

Dziś przypada rocznica poświęcenia Kościoła Własnego. Podziękujmy Bogu za naszą świątynię parafialną, która przez poświęcenie stała się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Prośmy o życie wieczne dla zmarłych i błogosławieństwo Boże dla żyjących. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się o utrzymanie i wystrój naszej świątyni.

         W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o 700, 900 i 1100. O godzinie 1400 Nieszpory i procesja na cmentarz z kazaniem po 1 stacji. Bezpośrednio po procesji Msza święta bez kazania. O godz. 1800 młodzież zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych na naszym cmentarzu.

         We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina w ten dzień wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu i potrzebują naszej pomocy, aby się oczyścić i wejść do chwały nieba. Msze święte o godzinie 700, 800 900 i 1700. Kapłani mogą w tym dniu odprawić 3 Msze święte. Jedna w intencji poleconej, drugą w intencji wszystkich wiernych zmarłych, trzecia w intencjach Ojca Świętego. Na Mszę św. o godz. 900 zapraszamy rodziny zmarłych, a szczególnie tych, którzy zmarli przez ostatni rok od 1 listopada 2020 r. do 1 listopada 2021 r. Prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalone od Paschału poniesiemy w procesji do grobów naszych bliskich.

Przez cały listopad zapraszamy w tygodniu na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 630. Z racji zmiany czasu na zimowy Msze święte wieczorne o godz. 1700.

W dniach od 1 do 8 listopada Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe jak spowiedź święta, przyjęcie Komunii świętej,  oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego i Wierzę w Boga.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek godz. 1600. W sobotę 6 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godziny 900. Kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8 zapraszamy na spowiedź i Mszę św. pierwszo-czwartkową. Po mszy św. o 1700 spotkanie w kościele dla klas ósmych. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. na plebani.  

         1 listopada będzie przeprowadzana na naszym cmentarzu kwesta. Zebrane ofiary będą w tym roku przeznaczone na renowację zabytkowych pomników. Prosimy, by troskę o grób kapłanów przejęło po Wszystkich Świętych Os. Kotowa.

         W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. o 1030.        

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom z Bloku – 150 zł., Bóg zapłać za ofiarę na balustradę komunijną: XVI Róża Męska – 400 zł., z nr 165 – 200 zł., z nr 710 – pewna kwota   

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content