OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07 LISTOPADA 2021 r.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W środę o godz. 1700 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji Ojczyzny na g. 900.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w łączności z Kościołem prześladowanym. Będzie to również 5. Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do złożenia ofiary na potrzeby ubogich do skarbony Św. Antoniego.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Zebrana kwota będzie przeznaczona na produkty przekazane potrzebującym.

Wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Czwartek – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

Piątek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

Sobota- wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Wszystkim życzymy wstawiennictwa świętych  patronów  i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym czy nasze rolnictwo przetrwa Zielony Ład.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone 1. listopada podczas kwesty na cmentarzu. Zebraliśmy kwotę: 5 982,17 zł., 1 euro. Będzie ona przeznaczona zgodnie z zapowiedzią na renowację zabytkowych pomników. Jako kapłani dziękujemy również za ofiary złożone przy zamawianiu wypominków.

W tym miesiącu prosimy o ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Osiedli: Sołtystwo po stronie straży, Karbowa i Świstkowa.