OGŁOSZENIA NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21 LISTOPAD 2021 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej  o godz. 1100 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za co można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zgodnie z apelem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dziś przeprowadzana jest w kościołach ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki przeznaczone na ten cel składamy do skarbony pod chórem.

         W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Wtorek – wsp. św. Klemensa I, papieża i męczennika

Środa – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy

Czwartek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie kolejarzom, którym patronuje św. Katarzyna, i panu organiście z racji wspomnienia św. Cecylii, życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Będzie to pierwsza niedziela adwentu, przez którą wejdziemy w czas radosnego przygotowania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, aby były znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej. Poświęcone opłatki rozprowadzi nasz pan organista. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji stanowią istotną część jego wynagrodzenia za całoroczną pracę.

Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem o ks. Janie Masze. Dla dzieci miesięczniki Mały Gość i Staś.

    Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Świstkowa – 800 zł. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na potrzeby ubogich kwotę 710 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content