OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU GAUDETE

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU GAUDETE

12 GRUDZIEŃ 2021 r.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dziś także przypada wspomnienie NMP z Guadalupe.

W środę o 1700 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Józefa i zakończenie roku św. Józefa przez Akt Zawierzenia Narodu polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Od czwartku nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszach świętych porannych.

Za tydzień odbędzie się przed kościołem kiermasz z ciastami na stół świąteczny organizowany prze z rodziców naszej parafialnej scholki dziecięcej. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjne rekolekcje parafialne dla dzieci.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w poniedziałek 20 grudnia od 1600 do 1900         z przerwą od 1730 do 1800. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi wcześniej. Spowiedź codziennie pół godziny przed każda Mszą św. Nie odkładajmy sakramentalnego pojednania       z Bogiem i Kościołem na ostatnią chwilę.

         Z kalendarza liturgicznego:

         Poniedziałek – wsp.  św. Łucji, dziewicy i męczennicy

         Wtorek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień adwentowego przygotowania do  Świąt Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym      między innymi o modlitwie Jezusowej.

Bóg zapłać panu Tomaszowi Guzikowi i wszystkim panom, którzy mu pomagali,             za umocowanie ambony.

Składamy gratulacje naszym ministrantom za zdobycie pucharu i zajecie drugiego miejsca w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ministrantów, jaki odbył się wczoraj     w Makowie Podhalańskim. 

Intencje na nowy tydzień:

                W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. + Annę Sala – lat 83 oraz Sylwestra Kowalczyka – lat 68. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content