OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

19 GRUDZIEŃ 2021 r.

Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz z ciastami oraz siankiem na stół świąteczny organizowany przez rodziców dzieci ze scholki. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz kalendarze na nowy rok.

Okazja do spowiedzi jutro od 1600 do 1900 z przerwą od 1730 do 1800 oraz pół godziny przed każda Mszą św.

Roraty o 700 jeszcze w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek. Do wieczerzy wigilijnej zasiądźmy pojednani ze wszystkimi. Rozpocznijmy ją od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim i łamania się opłatkiem. Niech szczere życzenia składane najbliższym płyną w atmosferze zgody, wzajemnej miłości       i Bożego pokoju. Radość z narodzenia Pana Jezusa wyraźmy wspólnym śpiewem kolęd              i pastorałek.

Pasterka w kaplicy o 2200, a w kościele o 2400. Z racji pandemii nie będzie wspólnego łamania się opłatkiem. Składka na tacę przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630.                  

Drugi dzień świąt i wspomnienie Św. Szczepana, pierwszego męczennika, przypada w tym roku w niedzielę, którą będziemy przeżywać jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi  i Józefa. Po sumie poświęcenie owsa.

Tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się od wtorku 28 grudnia. Cały porządek kolędowy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Tym tygodniu w Gościu Niedzielnym płyta z kolędami. Dla dzieci miesięczniki Mały Gość z kolędami Arki Noego oraz Staś.

Bóg zapłać całej ekipie, która przygotowała nam choinki i dekoracje kościoła na święta. Bóg zapłać rodzinie, która ofiarowała żywe drzewko na serduszka wykonane przez dzieci na Roraty.

Światełko betlejemskie, przekazane przez harcerzy, będzie do zabrania z kościoła w piątek po ostatnich roratach, następnie będzie ono umieszczone w szopce przed kościołem.  

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content