OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

26 GRUDNIA 2021 r.

Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji wspomnienia św. Szczepana po sumie poświęcenie owsa. Podczas wszystkich Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa o świętość i miłość wzajemną w naszych rodzinach.

W piątek pożegnamy Stary Rok. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne, uroczyste Nieszpory i Msza święta o godz. 1500. Przyjdźmy podziękować Bogu za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa, ale też, aby przepraszać za niewierności, zmarnowane łaski i złe wykorzystanie danego nam czasu.. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy…

Plan kolędy na ten tydzień:

Cały porządek jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty

Wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

Piątek – wsp. św. Sylwestra, papieża

Sobota – Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziękując Bogu za macierzyństwo Boże NMP, będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku kalendarzowym, i modlić się o łaskę pokoju dla całego świata.      Msze św. o 700, 900, 1100 i 1630. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Centrum JPII.

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i błog. Bożego w kończącym się roku i na rozpoczynający się już wkrótce nowy rok.   

Bóg zapłać p. Grzegorzowi Maciaszkowi i młodzieży ze scholi starszej za przygotowanie tegorocznej szopki.

Do pobrania ze stolika świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie w cenie 10 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content