OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16 STYCZNIA 2022 R.

W środę o 1700, z racji trzeciej środy miesiąca, zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa. Wzywając pomocy Świętej Rodziny będziemy się w niej modlić w intencjach za żyjących. Po Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek o 1700 Msza św. zbiorowa w intencjach za zmarłych z koronką do miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu do udziału w tych Mszach zbiorowych zapraszamy szczególnie rodziny z Osiedli: Wojtaszki, Grzybkowa, Dańkowa, Chodanowa, Leśniakowa, Dutkowa, Oleksowa i Matułowa.

W środę za dwa tygodnie, 26 stycznia o godzinie 1600, witać będziemy w naszej parafii święty obraz – Ikonę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, która peregrynuję  w naszej diecezji, z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka roku Świętej Rodziny.  O godzinie 1700 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, w której zawierzymy rodziny naszej parafii opiece Świętej rodziny z Nazaretu. Nasza modlitwa przy świętym obrazie trwać będzie do Apelu Jasnogórskiego. Następnego dnia w czwartek będziemy mogli nawiedzać świętą ikonę od porannej Mszy św.      o godz. 700 do godziny 1500, kiedy to odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego        i pożegnamy obraz, który powędruje do parafii Jordanów. Więcej szczegółów za tydzień.

         W niedzielę 23 stycznia będzie przeprowadzana zbiórka do skarbony na aktualne potrzeby duszpasterstwa rodzin naszej archidiecezji. Związane są one z remontem i rozbudową Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz prowadzeniem poradnictwa rodzinnego w naszej archidiecezji dla rodzin przeżywających trudności.

W liturgii Kościoła  przypada:

       Poniedziałek – wsp. św. Antoniego, opata

Środa – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Piątek – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Parafianom, solenizantom, jubilatom tego tygodnia, gościom oraz Babciom i Dziadkom, życzymy zdrowia  i  błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego płyta z księgą Rodzaju i Wyjścia.

Bóg zapłać również za ofiarę na kościół: z numeru 181 – 200 zł., z numeru 175 – 100 zł., z numeru 797 – 300 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content