OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23 STYCZNIA 2022 r.

Dziś możemy złożyć do skarbony ofiarę na aktualne potrzeby duszpasterstwa rodzin naszej archidiecezji. Związane są one z remontem i rozbudową Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz prowadzeniem poradnictwa rodzinnego w naszej archidiecezji dla rodzin przeżywających trudności. Będzie dar materialny naszej parafii z racji peregrynacji obrazu Świętej rodziny.

W środę 26 stycznia i czwartek 27 stycznia gościć będziemy w naszej parafii święty obraz – ikonę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Program nawiedzenia ikony Świętej Rodziny:  

Spójrzmy na przybycie świętego obrazu do naszej wspólnoty parafialnej jak na przybycie Świętej rodziny do Betlejem, gdzie zgodnie z zapowiedzią narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus. Wtedy nie znalazło się miejsce dla oczekującej narodzin Świętej Rodziny w żadnym domu. Ludzkie plany, sprawy i interesy mieszkańców Betlejem spowodowały, że Syn Boży przyszedł na świat w ubogiej stajence. Tym razem niech w naszej wspólnocie znajdzie się miejsce dla Jezusa, Maryi i Józefa w każdym Osieleckim domu. Tak dostosujmy nasze zajęcia, aby znaleźć chwilę na modlitwę przy Ikonie Świętej Rodziny w kościele. Odnówmy nasze serca, wypełnijmy je ponownie miłością, a z pewnością znajdziemy czas na nawiedzenie świętego obrazu, na modlitwę za nasze rodziny, na powierzenie swoich rodzin opiece świętych osób, Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w kościele po wieczornej Mszy św., około godz. 1715,  koncert kolęd. Zapraszają Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz chór „Vox Altisono”. 

Z Kalendarza Liturgicznego:

      Poniedziałek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – święto  Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Środa – wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Piątek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

Parafianom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy zdrowia i błog. Bożego na cały tydzień. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Małym Gościu dwustronna zawieszka na klamkę.

Bóg zapłać za ofiary na kościół: z nr 244 – 200 zł., z nr 598 – 100 zł., z nr 241 – 200 zł.          

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content