OGŁOSZENIA NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 27 LUTY 2022 r.

Dziś gościmy przedstawiciela Trzeciego Zakonu Paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Po wieczornej Mszy św. , tj. około godziny 1715, KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ. Wystąpią studentki II i III roku Instytutu Muzyki Kościelnej: Miriam Wójciak i Karolina Kusz. Zapraszamy serdecznie.

W Środę Popielcową Msze święte z posypaniem głów popiołem o g. 700 , 900  i 1700.  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Składka w tym dniu jest przeznaczona na pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Na Mszy św. o godzinie 1700 poświęcenie książeczek dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. po Mszy św., około godz. 1800, spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od 1530. W czwartek na Mszę św. o 1700  zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców klas ósmych w sprawie uroczystości bierzmowania oraz spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.  

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. 1730. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy również uzyskać odpust zupełny za udział w Gorzkich Żalach, które odprawiane będą z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1530. Weźmy liczny udział w tych nabożeństwach wielkopostnych, zachęcajmy do udziału w nich dzieci i młodzież.

         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które będą trwać do środy 9 marca. Na Mszy św. o godzinie 1100 uczcimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy za Ojczyznę. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. Msza św. popołudniowa bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

         Bóg zapłać za złożenie ofiary sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Sendrowa – 1100 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i błog. Bożego na rozpoczynający się Wielki Post.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content