OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

06 MARZEC 2022 r.

Dziś o 1030 zmiana tajemnic Różańca Świętego. O godzinie 1100 Msza Święta za Ojczyznę i wieczny pokój dla wszystkich ofiar reżimu komunistycznego z racji Narodowego Dnia Żołnierzy Niezłomnych. Po sumie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób starszych. Msza św. popołudniowa bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Są one renowacją ubiegłorocznych Misji Świętych. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Prof. Adama  Adamskiego – filipina z Gostynia. Otoczmy go modlitwą wypraszając potrzebne siły i dary Ducha Świętego w głoszeniu słowa Bożego, dołóżmy starań by czuł się jak najlepiej wśród nas.

Program rekolekcji:

W środę o 1700 Msza św. za Ojczyznę, Ojca Świętego i Radio Maryja, a po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o 1630, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. 1730. Gorzkie Żale w niedziele o 1530.

Druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary, które będzie można za tydzień składać do skarbony, przeznaczone będą dla polskich misjonarzy.

Zachęcamy do przeżywania Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. W nowym numerze kolejna płyta z księgami Pisma Świętego.

         Intencje na nowy tydzień…

         W Środę Popielcową zebraliśmy dla uchodźców wojennych z Ukrainy kwotę – 13 885 zł., 20 euro. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Cała kwota została przesłana na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Możemy jeszcze wspomóc naszych braci i siostry dotkniętych dramatem wojny przez ofiarę złożoną do skarbony pod chórem. Ponadto zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej o pokój w Ukrainie i na świecie prze poranną Mszą św. o godzinie 600.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content