OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

03 KWIETNIA 2022 r.

Zasłony na krzyżach i obrazach przypominają nam, że wchodzimy w Okres Męki Pańskiej szczególnie akcentujący przygotowanie Pana Jezusa do swojej kaźni i męczeńskiej śmierci. O 1030 zmiana tajemnic Różańca Świętego. Po sumie Droga Krzyżowa dla starszych,    a o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W zeszły poniedziałek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 45 chłopców i dziewcząt z klas ósmych naszej szkoły w Osielcu. Jeszcze raz pragnę podziękować rodzicom bierzmowanej młodzieży za przygotowanie wystroju kościoła, solidne wykonanie prac porządkowych na terenie wokół kościoła i plebanii oraz złożoną ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać panu kościelnemu, panu organiście, całej służbie liturgicznej i scholi, pani katechetce i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Dziś nauczyciele naszej szkoły przeprowadzają po Mszach św. zbiórkę do puszek na pomoc dla jednego z naszych nauczycieli, któremu pożar strawił część domu. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc w trudnej sytuacji.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

W czwartek spowiedź od godziny 1530. Na Mszę św. o godzinie 1700 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy szóstej i klas siódmych.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci jak zwykle o 1630.

Natomiast wieczorna Droga Krzyżowa odbędzie się w terenie. Trasa będzie biegła na Zawodziu. Rozpoczniemy o godz. 1800  od Os. Kotowa przy kapliczce i przejdziemy do Balcerzowa. Prosimy o pomoc druhów strażaków w rozmieszczeniu krzyży przy trasie pasyjnej drogi. Prosimy o zabranie pochodni      i latarek. Weźmy liczny udział modląc się szczególnie o pokój w Ukrainie. Zapraszamy szczególnie młodzież bierzmowaną, aby przez udział w tej drodze krzyżowej podziękowała Bogu za łaskę sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedziele Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Na Mszy św. o godzinie 900 błogosławieństwo nowych ministrantów. GOKSiP Jordanów we współpracy z parafią organizuje konkurs palm. Palmy należy po Sumie pozostawić przy kościele wraz z kartą zgłoszeniową. Karta wraz z regulaminem jest do pobrania ze stolika z prasą katolicką.

Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych z udziałem naszego chóru „Vox Altisono”, który odbędzie się w kościele w Toporzysku w Niedziele Palmową po wieczornej Mszy św. ok. godz. 1720. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś wraz z  Gościem Niedzielnym kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: II Róża Kobiet – 170 zł., III Róża Kobiet – 120 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content