OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

18 KWIETNIA 2022 r.

W dniu dzisiejszym modlitwami i materialnie wspieramy UPJP II. Msze św. jak  w niedziele o 700; 900, 1100  i 1630 oraz o 1000 w kaplicy na Górnym Osielcu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przeżywaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać panom kościelnemu i organiście i całej służbie liturgicznej wszystkim posługującym przy ołtarzu. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Maciaszkowi za przygotowanie asyst służby liturgicznej podczas całego Triduum Paschalnego, scholi młodzieżowej za prowadzenie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w Wielki Piątek oraz panom prowadzącym cały Wielki post Drogę Krzyżowa dla starszych. Bóg zapłać orkiestrze strażackiej i paniom niosącym feretrony na procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać druhom i druhnom z OSP Osielec Górny i Dolny za straż przy Grobie Pańskim.

Bóg zapłać za złożone przy święconkach produkty spożywcze dla naszych gości z Ukrainy i ubogich naszej parafii. Możemy też składać ofiary pieniężne na potrzeby naszych gości z Ukrainy do skarbony Św. Antoniego. W zeszłym tygodniu przekazaliśmy z tej skarbony kwotę 852 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W ciągu tygodnia obchodzimy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w najbliższy piątek nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tygodniu po Mszach świętych rano. Przypominamy, że od zeszłego tygodnia Msze św. wieczorne o godz. 1800.

W środę Msza św. O Św. Rodzinie w intencjach zbiorowych za żyjących. Zapraszamy szczególnie rodziny z Osiedli: Misiarzowa, Janikowa, Morawowa.

W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zgodnie ze słowami Pana Jezusa z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny kto w tym dniu przystąpi do Źródła życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.  Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Msza św., a w przyszłą niedzielę także o 1430. O godzinie 1500 odprawimy godzinę świętą. Pamiętajmy o odmawianiu koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie. Prośmy Miłosiernego Boga o ustanie wojny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodziny z Os. Bańdurowa nad torami – 1050 zł. W tym miesiącu prosimy o ofiary na ten cel rodziny z Os. Misiarzowa, Janikowa, Morawowa.

W gablocie przed kościołem znajdują się informacje o pielgrzymce do Medjugorie.

Intencje na nowy tydzień:

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim parafianom i gościom na dalsze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content