OGŁOSZENIA NA II NIEDZILĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA II NIEDZILĘ WIELKANOCNĄ

24 KWIETNIA 2022 r.

Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego o 1500 Godzina Święta z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem.

W tym tygodniu rozpoczynamy próby do uroczystości I Komunii św. Zapraszamy dzieci z klas trzecich w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 1600.

W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przypominamy, że w dniach 19 – 20 maja b.r. odbędzie się dwudniowa pielgrzymka parafialna do Sanktuarium MB Róży Duchownej w Gostyniu. W programie pielgrzymki przewidziane jest także zwiedzanie Wrocławia, Poznania i Gniezna. Zapisy u p. Sołtys lub u p. Marty Bachul. Koszt 350 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych                 i błogosławieństwa w dalszym przeżywaniu Okresu Wielkanocnego.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. App. Filipa i Jakuba. Kazania wygłosi i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej ks. Marian Szostak. Zadbajmy oto byśmy mogli dostąpić odpustu czyli darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w spowiedzi św. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Bardzo prosimy o przygotowanie feretronów na procesję wokół kościoła. Zachęćmy młodzież do kontynuowania rodzinnych tradycji noszenia feretronów i chorągwi. Szczególny apel o czynny udział w procesji kierujemy do młodzieży bierzmowanej. Dzieci rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych.

Ostatni tydzień kwietnia niech będzie dla nas okazją do przystrojenia kapliczek, przy których będziemy się dawnym zwyczajem gromadzić wraz z sąsiadami na nabożeństwa majowe. Niech wspólna modlitwa buduje sąsiedzką przyjaźń i zgodę, wyprasza dla wszystkich błog. Boże i opiekę Maryji naszej Matki i Królowej.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os.: Misiarzowa – 600 zł., Janikowa – 1 300 zł., Morawowa – 1 250 zł. Ze skarbony Św. Antoniego przekazaliśmy na utrzymanie naszych gości z Ukrainy 386 zł.

Intencje na nowy tydzień:

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł po nagrodę życia wiecznego ś.p. + Władysław Oleksa – lat 94. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content