OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

01 MAJA 2022 r.

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. App. Filipa i Jakuba. Serdeczne Bóg zapłać naszemu dzisiejszemu kaznodziei i sumiście – księdzu Marianowi Szostakowi. Bóg zapłać panu kościelnemu i służbie liturgicznej, panu organiście       i orkiestrze strażackiej, druhom i druhnom z OSP ze swymi sztandarami Dolnego i Górnego Osielca, niosącym chorągwie i feretrony, paniom z koła gospodyń, dzieciom w strojach komunijnych i regionalnych, dzieciom sypiącym  kwiaty i z dzwoneczkami. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom z dekanatu z ks. Dziekanem Tadeuszem, oraz naszym księżom rodakom.

W środę po wieczornej Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z przyczyn obiektywnych (miejsca noclegowe zajęte przez gości z Ukrainy)  pielgrzymka parafialna do Gostynia zostaje odłożona na czas późniejszy. 19 maja odbędzie się jednodniowa pielgrzymka po sanktuariach Podhala – Ludźmierz, Zakopane, Krzeptówki i Bachledówka. Koszt 40 zł. Zapisy u p. Sołtys i u p. Marty Bachul.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedziele

Środa – wsp. św. Floriana, męczennika

Czwartek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Piątek – święto Św. App. Filipa i Jakuba, patronów naszej parafii i kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia błog. Bożego i opieki św. Floriana składamy naszym druhom i druhnom z OSP w Osielcu.

Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Niech nasz gorliwy udział w tych nabożeństwach będzie wyproszeniem pokoju, błog. Bożego dla naszej ojczyzny, potrzebnych łask dla naszych rodzin i nas samych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 1630. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy 6 i klas 7 oraz bierzmowanych z klas 8, którzy zgodnie z przyjętym sakramentem podjęli odpowiedzialność za własne zbawienie. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej na plebanii. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 830.

W przyszłą niedzielę będzie można zakupić pod kościołem ciasto upieczone przez rodziców dzieci ze scholki. Cały dochód przeznaczony jest na 4 dniowy wyjazd wakacyjny dzieci do Zakopanego.

Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Rusinowa pod drogą – 1 150 zł. Ze skarbony św. Antoniego, na potrzeby naszych gości z Ukrainy, przeznaczyliśmy w minionym tygodniu kwotę 400 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content