OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

08 MAJA 2022 r.

Dziś procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. W łączności z uczestnikami tej uroczystości módlmy się w intencji Kościoła Krakowskiego i całej naszej Ojczyzny. Nabożeństwa majowe dziś o 1630, a w tygodniu o 1800. Msze św. wieczorne od tego tygodnia do końca miesiąca po nabożeństwach majowych. Ponadto dzieci otrzymywać będą obrazki do naklejania na plansze.

Przed kościołem rodzice dzieci ze scholki polecają majówkowe ciasto. Cały dochód przeznaczony jest na 4 dniowy wyjazd wakacyjny dzieci do Zakopanego. Spotkanie w sprawie tego wyjazdu dziś po Mszy św. o 900

W środę o 1800 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Podhala – Ludźmierz, Zakopane, Krzeptówki i Bachledówka. Koszt 40 zł. Zapisy u p. Sołtys i u p. Marty Bachul. Wyjazd z parkingu przy kościele w czwartek 19 maja o godz. 800.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej

Czwartek – wsp. św. Pankracego, męczennika

Sobota – święto Św. Macieja, apostoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błog. Bożego oraz opieki Maryi i świętych.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Bardzo prosimy, aby bezpośrednio niezainteresowani uczestniczyli na pozostałych Mszach świętych. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i chrzestnych w sobotę od 900 do 1100.  Porządkowanie terenu wokół kościoła w czwartek po południu. Za dwa tygodnie na Mszy świętej w niedzielę 22 maja o godzinie 1100 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii św. dla dzieci klas czwartych.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę na kościół – 1 000 zł. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Rusinowa nad drogą – 1 350 zł.            

Ze skarbony św. Antoniego, na potrzeby naszych gości z Ukrainy, przeznaczyliśmy w minionym tygodniu kwotę 913 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content