OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

29 MAJA 2022 r.

W uroczystość  Wniebowstąpienia Pana Jezusa nasze myśli kierujemy  ku Chrystusowi, który oczekuje na każdego z nas w domu Ojca.

Dziś gościmy w naszej parafii misjonarza z Boliwii, księdza Aleksego Pliszczyńskiego który prosi nas o wsparcie duchowe i materialne dla misji. Niech Pan Bóg błogosławi w jego pracy misyjnej i pozwoli nabrać sił fizycznych i duchowych podczas pobytu w Ojczyźnie. 

 We wtorek zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła. Zapraszamy od środy na nabożeństwa czerwcowe  codziennie po rannej Mszy św. W tym tygodniu nabożeństwa będą połączone  z septenną do Ducha Świętego.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – św. Nawiedzenia NMP                                                                                               

Środa – wsp. św. Justyna, męczennika                                                                                      

Piątek – wsp. św. męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od 1630.

Zapraszamy  do rozpoczęcia praktyki I piątków miesiąca szczególnie dzieci I komunijne. Kandydatów         do bierzmowania z klasy 6 i klas 7 zapraszamy na Msze świętą w czwartek o 1800. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii. Do chorych udamy się w sobotę od g. 830.

Przyszła niedziela jest niedzielą Zesłania Ducha Świętego. O g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W obecnym roku Kościół w Polsce przeżywać będzie 25 rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich do Zakopanego pod Wielką Krokiew, gdzie 6 czerwca br. o g. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Sołtystwo po stronie straży – 800 zł.,   Sołtystwo po stronie szkoły 950 zł. Ze skarbony św. Antoniego,  na potrzeby naszych gości z Ukrainy, przeznaczyliśmy w minionym tygodniu kwotę 445 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content