OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

19 CZERWIEC 2022 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Romualda, opata. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne dziś i w tygodniu po wieczornych Mszach świętych. Szczególnie pragniemy zachęcić do udziału w całej oktawie dzieci sypiące kwiaty i z dzwoneczkami w strojach regionalnych i komunijnych.

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek wieczorem zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci. Dla dzieci sypiących kwiaty i z dzwoneczkami będzie przygotowana tradycyjna niespodzianka. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w czwartek od 1630.

O godzinie 1900 w czwartek spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawie wyjazdów wakacyjnych ministrantów i scholi.

W piątek Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o opiekę Bożą w czasie wakacji o godzinie 930. Po Mszy św. rozdanie indeksów z religii do szkół średnich dla klas ósmych.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana

Wtorek – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek – Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od miłości pełnego NSPJ.

         Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty Arka z Wieliczki, którzy będą nas prosić przy wyjściu z kościoła o wsparcie finansowe na wyjazd rekolekcyjno rehabilitacyjny dla chorych i niepełnosprawnych z tej wspólnoty. Bóg zapłać za każdy dar serca.

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki Mały Gość i Staś dla dzieci. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój Kościoła rodzinom z Os. Kowalowa 900 zł. W minionym tygodniu przeznaczyliśmy ze skarbony Św. Antoniego na pomoc naszym gościom z Ukrainy kwotę – 308 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content