OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

26 CZERWIEC 2022 r.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Przypominamy o chrześcijańskim przeżywaniu zasłużonego odpoczynku. Nabożeństwa czerwcowe dziś po wieczornej, a w tygodniu po rannej Mszy św.

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 1630.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Środa – Uroczystość Św. App. Piotra i Pawła

         Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz udającym się na wakacje i urlopy życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych.                               

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej, oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.

W przyszłą niedzielę o g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Będziemy też gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt „Podaruj wykształcenie młodzieży z obozu dla uchodźców w Palabeku”, którego celem jest wsparcie rozwoju talentów  zdolnej młodzieży i szansa na lepszą przyszłość.  Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu: 

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Książkowa – 900 zł., Harwatowa – 850 zł., Solowskich – 550 zł., Balcerzowa 900 zł. W minionym tygodniu przeznaczyliśmy ze skarbony Św. Antoniego na pomoc naszym gościom z Ukrainy kwotę –  438 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content