OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

03 LIPIEC 2022 r.

Dziś przypada święto św. Tomasza, apostoła. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – święto – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Wtorek – wsp. św. Elżbiety Portugalskiej

Środa – wsp. bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy

Piątek – wsp. św. Jana z Dukli, kapłana

         Parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom, a także wypoczywającym na wakacjach  i urlopach życzymy pogody sprzyjającej letniemu wypoczynkowi i obfitości łask Bożych. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Gościu Niedzielnym między innymi o tym co robić, kiedy pojawią się wątpliwości w wierze. Również są jeszcze dostępne miesięczniki dla dzieci, lipcowy Staś i Mały Gość.

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom z Os. Kotowa – 500 zł.  W minionym tygodniu przeznaczyliśmy ze skarbony Św. Antoniego na pomoc naszym gościom z Ukrainy kwotę – 488 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Z radością informuję, że zostały już przywiezione elementy do montażu balustrady komunijnej. Prace związane z montażem zostaną wykonane po 15 sierpnia b.r. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na balaski w naszym kościele. Ponadto zostało zakupione drewno do naprawy więźby dachowej na tak zwanej stodole i zamówiliśmy dachówkę. Prace związane z przekryciem dachu rozpoczną się już w tym tygodniu. Ponawiamy zatem prośbę, aby nie parkować na parkingu za plebanią. Będzie możliwość zabrania sobie gruzu na własne potrzeby.

Zgodnie z zapowiedzią gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa, którzy podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. 

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content