OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17 LIPIEC 2022 r.

Maria… usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Niech te słowa z dzisiejszej Ewangelii będą dla nas zachętą do lektury Pisma Świętego.

Jutro wyjazd na rekolekcje parafialne do Zakopanego dla ministrantów i starszej scholi z parkingu przy przystanku o godzinie 800.

W środę o g. 1800 Msza św. o Świętej Rodzinie w intencjach za żyjących, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Kotowa, Książkowa, Głodkowa.

W piątek o 1800 Msza św. zbiorowa w intencjach za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek wsp. św. Szymona z Lipnicy, kapłana

Środa – wsp. bł. Czesława, kapłana

Piątek – święto św. Marii Magdaleny

Sobota – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom, młodzieży udającej się na rekolekcje życzymy pogodnego nieba i zachwytu dla piękna stworzonej przez Boga  przyrody.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać między innymi o tym skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o 2100.

Już za tydzień w niedzielę 24 lipca będziemy jak co roku gościć w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. Ponawiamy prośbę o pomoc    w przygotowaniu kanapek, rozdawaniu napojów, okazania wszelkiej serdeczności zdrożonym pielgrzymom. Chętnych wolontariuszy zapraszamy już na godzinę 1300. Ofiary ze skarbony Św. Antoniego dziś i za tydzień będą przeznaczone na przyjęcie pielgrzymów.

Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień  Św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce za dwa tygodnie w niedzielę 31 lipca b.r., po Mszach świętych.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content