OGŁOSZENIA NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 SIERPIEŃ 2022 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Z racji rocznicy nominacji biskupiej bpa Jana Zająca polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W środę o 1800 Msza św. o Świętej Rodzinie w intencjach zbiorowych za żyjących, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziny z Os. Działkowa, Brzanowa, Rusinowa i Koniówkowa.

W piątek o 1800 Msza św. w intencjach zbiorowych za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wtorek – wsp. św. Stefana Węgierskiego, króla

Środa – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Sobota – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom, w kolejnym tygodniu wakacji życzymy opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Prosimy o ofiary na kwiaty i wystrój kościoła rodziny z Os. Działkowa, Brzanowa i Koniówkowa.