OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

28 SIERPIEŃ 2022 r.

Dziś przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. O godzinie 1300 Msza święta dziękczynna za 120 lat istnienia OSP Osielec, która zostanie odprawiona na boisku GKS „Świt” Osielec.

W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczniemy nowy rok szkolny. Msza św. dziękczynna za przeżyte wakacje z prośbą o błog. Boże w nowym roku szkolnym i Katechetycznym o godz. 800. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z wychowawcami, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców i dziadków do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek od godziny 1630. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 830. W niedziele zmiana tajemnic Żywego Różańca o 1030.

Duszpasterstwo młodzieży naszego dekanatu informuje, że spotkanie w sprawie wyjazdu na Światowe dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w Makowie Podhalańskim, dnia 2 września b.r., w Sali „Stodoła”, około godziny 1900. Na spotkaniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek – wsp. bł. Bronisławy, dziewicy

Sobota – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i  jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych a dzieciom, młodzieży i pedagogom darów Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu obok Gościa Niedzielnego miesięczniki dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty rodzinom z Os.: Koniówkowa – 400 zł., Działkowa i Brzanowa – 800 zł.

Komentarze zostały wyłączone
Skip to content